top of page

Становлення України як незалежної держави

Україна в умовах незадіжності

      Україна, як і всі колишні соціалістичні країни, переживала величезну політичну кризу, спричинену прискоренням падіння економіки та неприємною особливістю капіталістичної системи - соціальним розшаруванням. Україна в системі радянської економіки була сильно орієнтована на підтримку величезного військово-промислового комплексу та залежала від зв'язків з іншими частинами Союзу, які розірвалися.
    _cc781905-5cde-3194-bb3b-136ba Ні того, ні того не було. Україна також не мала можливості згладити цей розрив доходами від продажу нафти та газу. Металургія, основа промисловості на той час, вже давно вимагала модернізації і сильно залежала від російського газу. Чим Росія неодноразово скористається. Водночас, Україна продовжила дотримуватися соціальних зобов'язань, досить високих ще за радянських годин. Держава тримала у своїй власності величезну кількість підприємств, що виїдали все більше коштів державного бюджету. Проте найголовніше — українські політики затягували з болючими, але потрібними реформами, що з кожним роком робило ситуацію лише гіршою.

3f45a66d95bd57863e10b972c23c5fbb.jpg

Перелік термінів і зрозуміти, дат і подій

  • Корупція -  негативне громадське явище, яке виявляється у злочинному використанні службовими особами, громадськими та політичними діячами їх прав та посадових можливостей з метою особистого збагачення.

  • Тіньова економіка - господарська діяльність, яка розвивається поза державним обліком та контролем, а тому не відображається в офіційній статистиці.

  • Олігарх - особа, що володіє великою власністю в країні, яка має вагоме вплив на державні органи влади і може використовувати його для власного збагачення.

  • Помаранчева революція - кампанія протестів, мітингів, пікетів, страйків та інших актів громадянської непокори в Україні, організована та проведена прихильниками Віктора Ющенко, основного кандидата від опозиції на президентських виборах у листопаді — грудні 2004 року

  • Поліконфесійність - співіснування множини релігійних течій, конфесій у межах країни (регіону, суспільства)
     

  • 6 грудня 1991р. - започаткування Збройних Сил України;

  • липень 1994р. - обрання Леоніда Кучми Президентом України;

  • 1995р. - обрання України членом Ради Європи (РЄ);

  • 28 червня 1996 р. – прийняття Конституції України;

  • сентябрь 1996 р.- запровадження національної грошової одиниці - гривні; жовтень-декабрь 2004р. – «Помаранчева революція», обрання Президентом України Віктора Ющенка;

Історичні персоналії

556-1.jpg

Корисні відеоматеріали

61215def761dd.jpeg
DPRLGI2FnrNpRDxPsqgw0i3XTgP6ddEo03xuvI3P.jpeg

З часом тут буде розміщено матеріал

Читаймо першоджерела

bottom of page